Komu podariti knjige?

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

tema odprta - 14. apr 2008 10:13 | ogledi: 4.382 | odgovori: 11

Ali mogoče kdo ve za kakšno šolo, zavod ali kakšno podobno institucijo, ki potrebuje knjige (leposlovne, leksikone, vodnike...)?

Knjige so last mame, ki smo jo morali oddati v dom ostarelih. Glede na to, da zanje nimamo nikjer prostora, bi jih z veseljem podarili. Res pa želimo, da bi dobile mesto nekje, kjer si jih sami težko privoščijo.

ssilva

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. apr 2008 10:28

Vprašaj v domu Malči Beličeve, kjer živijo šoloobvezni otroci. Morda bi jih rabili tudi v bolnišnični šoli v Kliničnem centru ali pa kar v domu ostarelih, če imajo knjižnico? Lep pozdrav! mamaF - Mojca

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

14. apr 2008 10:29

kar povprasaj po knjiznicah, jih bodo z veseljem vzeli. Obstajajo tudi antikvariati. Sicer pa, ali mislis, da tebi ne bodo nikoli prav prisle? Leposlovne knjige, leksikoni, vodniki- to ima pri meni visoko vrednost. To so ctiva, ki so lahko koristna prav vsak dan. Tudi lep spomin na mamo bi lahko bil. vida70

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

14. apr 2008 10:39

mamaF, vsekakor še danes pokličem. Vida70, absolutno se s teboj zelo strinjam. Seveda smo obdržali tudi zase precej knjig - predvsem kot dragi spomin. Žal je knjig tako veliko, da resnično nimamo kam z njimi in predvsem, če bodo komu res koristile, bo to vse kar si želi naša mama. O tem kako se pa počutimo pa ni da bi govoril... ssilva

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

14. apr 2008 10:56

kaj pa kar v taistem domu, kot bo mama? klavdija

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. apr 2008 11:45

Obstaja veliko antikvariatov in knjižnic.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. apr 2008 11:53

Če povem po pravici, so knjižnice knjig vesele, samo imajo ta problem, da jih nimajo kam dati, potem pa jim tiste škatle kar nekaj časa ležijo. Pač, knjižnice dobija vsak dan toliko novega gradiva za obdelat in potem traja nekaj časa, da tudi to starejše gradivo pride na vrsto. Če se le da, bi jih jaz rajši podarila kam drugam, v kakšen doma ali kam drugam. V antikvariat lahko tudi. Jelenckova

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

14. apr 2008 12:07

Tudi jaz sem imela podoben problem pri selitvi. Nekatere knjige čez čas tudi prerasteš in veš, da jih nikoli več ne boš vzel v roke. Nekaj knjig sem podarila knjižnici, nekaj sem jih prodala prek nekoga, ki na bolšjem trgu prodaja tovrstno robo, sicer pa antikvariat. Sweetie

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

14. apr 2008 12:14

Aha, pa še nekaj: v Angliji (v manjših mestih) sem videla t.i. "boot sales", to je priložnost, da se za simboličen denar znebiš vsakršne krame, od dekorativnih predmetov, knjig, posode, itd. Mestna skupnost da dovoljenje, da se organizra taka razprodaja na kakem večjem parkirišču ali celo travniku. Ljudje pripeljejo tja svoje avtomobile in odprejo prtljažnik (boot) in začno prodajati. Boot sales so zelo popularne in verjemite, da se vedno najde kaj zanimivega, tako da gotovo tudi kaj kupiš. Upam, da bo kakšna mestna skupnost, ne da bi zahtevala svoj delež, uvedela kaj takega tudi pri nas, ne da bi bilo treba plačati "štant". Sweetie

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

15. apr 2008 17:22

Oh, Sweetie, kako bi bilo to lepo! Se mi zdi, da se na tak način vsaj nekaj dogaja - ni tako brezosebno...Itak pa imajo nekateri s "kramo" izredno veliko veselja in zakaj ne? ssilva Sporočilo je spremenil(a) ssilva dne 15. apr 2008 17:23:08

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. apr 2008 21:00

Sweetie, tudi jaz sem navdušena nad takimi angleškimi in tudi  ameriškimi "garažnimi" razprodajami.  Eni bi se znebili stvari, ki jih ne rabijo, drugi jih kupili po dostopni ceni. Zlasti v mestih smo upam že prerasli tisti nepotrebni "ponos" ("joj, da me ne bo kdo videl, da imam stvari, ki jih je sosed zavrgel") na vaseh pa najbrž še ne.

Kar se knjig tiče, se jih je kar težko znebiti. Mi imamo podoben  problem in se hči že eno leto trudi, da bi jih spravila v knjižnice. Razen nekaj novejše mladinske literature ni zanje nobenega zanimanja. Verjetno bo edina rešitev antikvariat oz. tista prodajalnica, upam da še obstaja, kjer prodajajo knjige na kilogram ali tako nekako.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti